Tréningek

Elsősorban a Csapatépítő tréninget ajánljuk érdeklődőinknek, hiszen mindenki számára fontos, hogy munkahelyén közvetlenebb környezetben végezhesse feladatait, és ez által sikeresebb, eredményesebb legyen munkavégzése. Ezeket a tréningeket külön egyedi tematikával építettük fel. Kiemelt hangsúlyt fektettünk az egyének kulcsképességeikre, és azok fejlesztésére. Összekovácsoltuk ezeknek a lényegét, hisz egy ilyen tréningen ugyanazok a kulcsképességek jelennek meg.

 

Kulcsképességek fejlesztése:

Kommunikáció

A verbális kommunikáció és a metakommunikáció által kínált lehetőségek játékos feladatok során történő kipróbálásával jönnek rá a csoporttagok arra, hogy mennyire könnyű félreérteni a másikat és mennyire nehéz gondolatainkat, érzéseinket pontosan közvetíteni a másik félnek.

 

Konfliktuskezelés

Nap mint nap konfliktushelyzetekkel találjuk szemben magunkat lakóhelyünkön, közlekedésünk során, vagy munkahelyünkön. Konfliktusaink stresszorként hatnak ránk, feszültséget okoznak, melyek gátolhatnak hétköznapi tevékenységeink és munkánk zavartalan végzésében.

A konfliktuskezelő csoportfoglalkozás résztvevői a közös munka során megismerkednek a konfliktuskezelés lépéseivel, majd játékos feladatok során segítik a saját-, és csoporttársaik életében felmerülő konfliktusok megoldását.

 

Önismeret

Vannak tulajdonságaink melyekkel tisztában vagyunk, de nem szívesen dicsekszünk velük környezetünknek. Vannak azonban olyan tulajdonságaink is, melyekről nem tudunk, de környezetünk jól ismeri azokat. Játékos csoportmunka során a tréning résztvevői csoporttársaik segítségével, valamint grafológiai és pszichológiai tesztek alkalmazásával bővíthetik önmagunkról alkotott ismereteiket, hogy önismeretük mellett önértékelésük is fejlődjön.

 

Értékfeltárás

A gazdasági válság mellett egy másik válság tanúi is vagyunk. Az értékválság nem kíméli életünk egyetlen területét sem. Melyek azok az értékek, melyek nekünk fontosak? Melyek azok az értékek, melyek mentén problémáinkat megoldhatjuk, melyek mentén megfelelő döntéseket hozhatunk?

A tréning célja, hogy elősegítse az értékrendszer tudatosodását és fejlessze az adott helyzetben rejlő ellentmondásokkal való szembenézés képességét.

 

Problémamegoldás

Mindennapi életünk problémáit elsősorban az jellemzi, hogy nincs jelen a megoldáshoz szükséges tudás és háttérismeret, ezek köre is csak részben tudatosul. A probléma reprezentációjának hiánya is nehezítheti a megoldás sikerességét. Miért érdemes fejleszteni? Mert az élet számos területén felhasználható, kihívást és motivációt jelent, elősegíti a tervezést, gondolkodást, a kreatív és kritikai gondolkodás által élményt nyújt, fejleszti az önbizalmat, a hozzáértést. Célja a gondolkodás és a kreativitás fejlesztése, részét képezi a csoportmunka és az interaktivitás is, melynek köszönhetően csapatépítő jelleggel is bír.

 

Tanulási technikák

A gyorsan fejlődő, változó világ egyértelművé teszi, hogy az egyszer megszerzett tudás nem lesz elegendő egy életen át. A tanulási hajlandóság, az új ismeretek befogadására való készség elvárt a mai kor embere számára. A felnőttek tanulása sok szempontból eltér az ifjú korban megszokottól. Célja a tanulási kedv felébresztése, a tanulással kapcsolatos önbizalom erősítése, a tanulás időstruktúrában történő elhelyezése, a hatékony tanuláshoz segítséget, ötleteket, módszereket ad, eredményesebbé teszi a tanulási folyamat tervezését, szervezését, irányítását.

A tréninget jól tudják hasznosítani azok a munkáltatók, akik képzésekkel kívánják fejleszteni dolgozóikat, a tanulási technikák tréning segítséget nyújt a képzés eredményes elvégzésében.

 

Hatékony vezetés

A vezető élete során emberi fejlődésének különböző stádiumain megy keresztül. Megfelelő önismeretre van szüksége ahhoz, hogy a vezető felismerje, hogy hol áll, megfelelő céltudatosságra, hogy tudja hová akar fejlődni és megfelelő énerőre, hogy elvégezze azt a munkát, amire az énfejlődéshez szükség van. A vezető fejlesztési területei a következők:

  • az emberekkel tartott formális és informális kapcsolatai,
  • személyisége,
  • értékrendje,
  • hozzáállása,
  • véleményei,
  • motivációja,
  • képességei.

A tréninget minden vállalati vagy szervezeti egység vezetőinek ajánljuk, akik beosztottaikat, függetlenül attól, hogy a szervezeti hierarchia mely fokán állnak. A tréning célja, hogy a résztvevő vezetők megismerjék és elsajátítsák a motiváción alapuló, célra orientált vezetői magatartást és fejlesszék a viselkedési és kommunikációs készségüket.